مشاوره دیجیتال مارکتینگ

مشاوره دیجیتال مارکتینگ

الیاس علی‌پور کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی
مشاور بازاریابی دیجیتال

مشاور دیجیتال مارکتینگ، ناخدای کسب و کارهای آنلاین

مشاوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی یا همون مشاور دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهایی مناسبه که می‌خوان با ورود به فضای دیجیتال، مشتریان جدید پیدا کنن.

این کسب و کارها با ورود به بستر آنلاین حکم کشتی رو دارن که برای اولین بار سفر در اقیانوس رو تجربه می‌کنه؛ چنین کشتی بدون وجود یک ناخدای با تجربه سرنوشتی جز نابودی نداره! مشاور دیجیتال مارکتینگ ناخدای کسب و کارهای دیجیتال در اقیانوس پر تلاطم اینترنته.

این مشاوران از تمامی کانال‌های بازاریابی دیجیتال مثل سئو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات گوگل و… در راستای جذب مشتریان جدید و درآمد بیشتر مشاغل آنلاین استفاده می‌کنن. همچنین بعضی از مشاوران دیجیتال مارکتینگ خدمات مشاوره آنلاین بازاریابی دیجیتال رو هم ارائه میدن؛  توی این روش، مشاوره بازاریابی آنلاین انجام میشه.

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مشاوره دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای اینکه بگیم مشاوره کسب و کار دیجیتال چیست، اول باید دیجیتال مارکتینگ رو براتون تعریف کنیم. دیجیتال مارکتینگ یعنی بازاریابی با استفاده از ابزارهای دیجیتال مثل موبایل، اینترنت و غیره. مشاوره دیجیتال مارکتینگ یعنی مشاوره برای استفاده بهینه از این ابزارها برای بهبود بازاریابی شرکت و جذب مشتریان از طریق روش‌های بازاریابی دیجیتال.

بذارید یک تعریف خودمونی بگم:

مشاور دیجیتال مارکتینگ شخصیه که به شما راه و روش‌های جذب مشتری از طریق اینترنت رو معرفی میکنه و البته اگه مشاور خوبی باشه، خودش نقشه راه هم در اختیارتون قرار میده؛ یعنی میگه گام به گام چه اقداماتی انجام بدید تا به نتیجه برسید. تازه اگر اون شخص به عنوان مدرس دیجیتال مارکتینگ هم فعالیت کنه که دیگه یک مشاور دیجیتال مارکتینگ همه چی تموم محسوب میشه. مشاوره دیجیتال مارکتینگ تمام فرآیندیه که یک متخصص و مشاور این حوزه در راستای توسعه کسب و کار در بستر آنلاین انجام میده. حالا این فرآیند گاهی در قالب ارائه توصیه‌ و مشاوره‌هایی به صاحب کسب و کار و گاهی هم توسط خودش انجام میشه.

اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ

برای کسب و کارها

اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کار ها

گفتیم که مشاور دیجیتال مارکتینگ به صورت کلی یک نظم ذهنی بهتون میده و کمکتون می‌کنه با بهترین تصمیم‌ها کسب و کارتون رو بهبود بدید. البته تو این مسیر مشاور سئو هم نقش مهمی داره و می‌تونه گره خیلی از مشکلات‌ کسب و کارتون رو باز کنه.

حالا، اهمیت بالای وجود مشاور دیجیتال مارکتینگ اون جایی مشخص میشه که میاد نقاط ضعف و قوت کسب و کارتون رو پیدا می‌کنه؛ اونا رو بهتون اعلام می‌کنه و کمک می‌کنه روی نقاط قوت مانور بدید و نقاط ضعف رو رفع کنید.

از جمله موضوعاتی که مشاور بازاریابی آنلاین برای به دست آوردنشون بهتون کمک میکنه اینه که:

این سوالات و سوالات بسیار دیگری هستند که شما باید هنگام راه‌اندازی کسب و کار آنلاینتون بهشون پاسخ بدید.

اهمیت حضور دیجیتال مارکتر اینجا مشخص میشه که به شما توی پاسخ دادن به این سوالات کمک کنه.

مشاور دیجیتال مارکتینگ هزینه‌های شما رو بهینه می‌کنه؛ یعنی کمک می‌کنه تا با کمترین هزینه، بیشترین نتیجه رو بگیرید.

الیاس علی‌پور

مشاور دیجیتال مارکتینگ

خوب چه کسی است؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب چه کسی است؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ شخصی هست که به همه کانال‌های بازاریابی دیجیتال تسلط نسبی داره. مشاور خوب در اکثر زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ دانش و تجربه قابل توجهی کسب کرده و با بیزینس‌های مختلفی همکاری داشته. اگه یک مشاور دیجیتال مارکتینگ فقط در بعضی از کانال‌های دیجیتال مارکتینگ کار کرده باشه، نمیتونه مشاور خوبی باشه؛ چرا که نسبت به سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال نابیناست. در واقع کسی که فقط به شبکه‌های اجتماعی تسلط داره یا فقط سئو کار هست، احتمالا برای تمام بیزینس‌هایی که برای مشاوره بهش مراجعه می‌کنند فقط سئو یا فقط شبکه‌های اجتماعی رو پیشنهاد میده. طبیعی هم هست؛ چون اون شخص فقط به همین موارد تسلط داره و احساس می‌کنه که موفقیت بیزینس در همین روش‌هاست. اما شخصی که در همه کانال‌های بازاریابی دیجیتال فعالیت کرده؛ یعنی آموزش سئو رو به طور کامل گذرونده تو این حوزه خبره شده و تو شبکه‌های اجتماعی کار کرده، انواع روش‌های تبلیغاتی مثل ادوردز گوگل، تبلیغات کلیکی، بنری و اینفلوئنسر مارکتینگ و خیلی از روش‌های دیگه رو می‌شناسه، از طرفی هم بیزینس‌های مختلف رو هدایت کرده، به مراتب توصیه‌های بهتری می‌تونه داشته باشه. مشاور دیجیتال مارکتینگ خوب با کسب و کار شما آمیخته میشه، درد بیزینس رو کشف میکنه و داروی مناسب رو تجویز میکنه.

مهارت‌های یک مشاور دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای

موارد بالا خلاصه‌ای از مجموعه مهارت‌هایی هست که یک مشاور دیجیتال مارکتینگ باید ازشون برخوردار باشه که من در مباحث مجزا هر کدوم رو به طور اختصاصی و کامل توضیح دادم.

مشاوره رایگان

دیجیتال مارکتینگ خوبه؟

مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ خوبه؟

اکثر افراد با دیدن واژه “رایگان” این سوال براشون ایجاد میشه که آیا مشاوره رایگان کسب و کار اینترنتی خوبه؟ از اونجایی که مشاور دیجیتال مارکتینگ هم یک انسان هست و برای زندگی نیاز به درآمد داره، طبیعتا برای انتقال سال‌ها دانش و تجربه باید حق مشاوره‌اش رو هم دریافت کنه. البته قیمت مشاوره باید منصفانه و بر اساس سطح دانش و تجربه فرد باشه. در واقع از این جهت نگاه کنیم که یک مشاور خوب ده‌ها برابر مبلغ مشاوره‌اش به اون کسب و کار سود میرسونه.

اما خب در یک صورت مشاوره رایگان دیجیتال مارکتینگ منطقیه و میشه بهش تکیه کرد؛ این مورد موقعی هست که صفر تا صد پروژه در اختیار یک متخصص دیجیتال مارکتینگ قرار می‌گیره و خب واضحه که اون شخص خودش بدون هزینه، مشاوره دیجیتال مارکتینگ هم برای کسب و کار ارائه میده.

اگر من مشاور دیجیتال مارکتینگ

شما باشم چه اتفاقی می‌افته؟

من بیش از 5 سال در حوزه دیجیتال مارکتینگ تجربه کار دارم. چندین دوره، در مراکز مختلف آموزشی مدرس دیجیتال مارکتینگ بودم. در کسب و کارهای مختلف با عناوین مختلف (کارشناس، کارشناس ارشد، مدیر، مشاور، مربی و غیره) حضور داشتم. تحصیلات آکادمیک من بازاریابی بوده و دید خوبی در زمینه بازاریابی سنتی و دیجیتال دارم. چندین دوره دیدم و کلی مدرک دارم. از همه مهم‌تر، اخلاق کاری برای من بسیار اهمیت داره و تلاش می‌کنم در هر نقشی که هستم بهترین باشم و رضایت کارفرما رو داشته باشم. همه موارد بالا فقط بخشی از رزومه منه و اگر میخواید منو بیشتر بشناسین حتما از این صفحه بازدید کنین.

آیا هزینه جلسات مشاوره

دیجیتال مارکتینگ بالاست؟

آیا هزینه جلسات مشاوره دیجیتال مارکتینگ بالاست؟

امروزه اکثر کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن و بستر مجازی حرکت می‌کنند. مشاور دیجیتال مارکتینگ شخصیه که میتونه در این بازار جدید به ما کمک کنه. شاید این سوال برای شما پیش بیاد که تعرفه یک مشاور دیجیتال مارکتینگ چقدره؟ برای کمک گرفتن از یک مشاور دیجیتال مارکتینگ به چه مقدار سرمایه نیاز دارم؟ چطور بفهمم این هزینه عادلانس یا نه؟ بزارید بهتون بگم. جواب همه این سوال‌ها رو میشه در یک جمله گفت؛ اونم اینه که: هرچقدر برای همکاری با مشاور دیجیتال مارکتینگ هزینه می‌کنید، قطعا یک روزی چند برابرش رو از کسب و کار خودتون در میارید؛ چون مشاور دیجیتال مارکتینگ به شما در روند بهبود کسب و کارتون کمک می‌کنه. پس هر چه سریع‌تر همکاری با یک مشاور خبره رو شروع کنید و منتظر باشید تا با مشاوره برای کسب و کار اینترنتی، شمارو به نتیجه دلخواهتون برسونه.

ویژگی‌های بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ چیست؟

یک مشاور دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای باید یه سری ویژگی‌ها داشته باشه که بتونه تو این زمینه موفق عمل کنه.

وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ

خدمات مشاوره کسب و کار آنلاین چه کمکی به کسب و کارها می‌کنه؟

داشتن برنامه‌ای مشخص برای فعالیت در فضای آنلاین

توسعه کسب و کار

برآورد زمان و هزینه فرآیند دیجیتال مارکتینگ

افزایش درآمد

بهره‌مندی از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ و سئو SEO

داشتن برنامه‌ای مشخص برای فعالیت در فضای آنلاین

توسعه کسب و کار

برآورد زمان و هزینه فرآیند دیجیتال مارکتینگ

افزایش درآمد

بهره‌مندی از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ و سئو SEO

صرفه جویی در زمان و هزینه

صرفه جویی در زمان و هزینه

ایده یابی

انجام انواع تبلیغات متناسب با حرفه شما

تعیین اهداف درست

بهبود کیفیت برند

صرفه جویی در زمان و هزینه

ایده یابی

انجام انواع تبلیغات متناسب با حرفه شما

تعیین اهداف درست

بهبود کیفیت برند

انجام انواع بازاریابی نظیر شبکه‌های اجتماعی، محتوا، ایمیلی و…

انجام انواع بازاریابی نظیر شبکه‌های اجتماعی، محتوا، ایمیلی و…

افزایش تعداد مشتریان

فرایند دریافت مشاوره دیجیتال مارکتینگ چگونه است؟

در ابتدای این فرایند باید بگردید و بهترین تیمی که می‌تونه تو این زمینه نیازهاتون رو پاسخ بده پیدا کنید. بعد برای دریافت خدمات دیجیتال مارکتینگ درخواست بدید و مشاوره‌های اولیه رو انجام بدید.

پس از توافق‌های اولیه که شامل تعیین هزینه‌ها و پیاده سازی اعمال روی سایت میشه، قرارداد با توافق طرفین بسته میشه و تیم دیجیتال مارکتینگ مد نظرتون شروع به کار می‌کنه. 

سوالات متداول

 • سابقه کار مناسب در زمینه دیجیتال مارکتینگ
 • دانش به روز و تخصصی 
 • آشنایی با اصول دیجیتال مارکتینگ و شناخت پیچ و خم این مسیر 
 • داشتن مهارت رهبری و ارتباط گیری موثر 
 • درک بالا جهت شناخت نیاز جامعه هدف
 • دارای نظم و خلاقیت
 •  
 • گسترش کسب و کار
 • داشتن برنامه‌ای مشخص و دقیق جهت فعالیت در کسب و کار آنلاین
 • افزایش درآمد
 • بهره‌مندی از خدمات مشاوره دیجیتال مارکتینگ و سئو SEO
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • انجام انواع بازاریابی نظیر شبکه‌های اجتماعی، محتوا، ایمیلی و…
 • انجام انواع تبلیغات متناسب با حرفه شما 
 • تعیین اهداف درست
 • افزایش کیفیت برند
 • افزایش تعداد مشتریان
 •  

اولین قدم اینه که بهترین تیمی که می‌تونه تو این زمینه نیازهای کسب و کارتون رو پاسخ بده پیدا کنید. بعد برای دریافت خدمات و مشاوره مارکتینگ درخواست بدید و مشاوره‌های اولیه رو انجام بدید.

پس از توافق‌های اولیه که شامل تعیین هزینه‌ها و پیاده سازی اعمال روی سایت میشه، قرارداد با توافق طرفین بسته میشه و تیم دیجیتال مارکتینگ مد نظرتون شروع به کار می‌کنه.

فرم رزرو وقت مشاوره

شما میتونید از طریق فرم رو به رو درخواست خودتون رو ثبت کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

یک مشاور خوب می‌تونه چندین برابر هزینه‌ای که دریافت می‌کنه، سود کسب و کار رو برای کارفرما افزایش بده.