چگونه دیجیتال مارکتر شویم؟

دیجیتال مارکتر، منجی کسب و کارهای اینترنتی

دنبال یک راهنمای جامع و دقیق برای ورود به دنیای آموزش دیجیتال مارکتینگ و رسیدن به پاسخ سوال "چگونه دیجیتال مارکتر شویم" هستی؟

من اینجا بهت میگم که برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای با درآمد خوب دقیقا به چه ابزارها و اطلاعاتی نیاز داری؛ سر این نخ رو با من بگیر و تا انتها بیا… 

تصویر چگونه دیجیتال مارکتر شویم

هزارتوی دیجیتال مارکتینگ

چگونه وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شویم؟

نقطه آغاز مسیر شما برای وارد شدن به دنیای دیجیتال مارکتینگ و دستیابی به شغل دیجیتال مارکتر تصمیم گیری درباره این مسئله هست که قصد دارید از بین هزار راه نرفته‌ای که پیش روتون هست کدوم یک رو انتخاب کنید؟!

در مقام فردی که به دنبال دیجیتال مارکتر شدن هست باید بدونید که اولین قدم شما برای یابنده بودن در مسیر این جویندگی، شناخت تمام شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ و انتخاب یکی از این شاخه‌ها به عنوان تخصص اصلی‌تون هست.

حالا شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ چی هستن و تخصص رو چطور باید انتخاب کرد؟

پاسخ این سوال موضوعی هست که جای تفکر و تفحص بیشتری داره.

seo

سئو

سئو (seo) مخفف عبارت search engine optimization به معنای علم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (در ایران گوگل) هست. سئو شامل مجموعه اقداماتی هست که در انتهای اون شما جایگاه یک وب سایت رو براساس اصول و استانداردهای گوگل در صفحه serp موتور جستجو مذکور بهینه سازی کرده و ارتقا می‌دید.

Social media marketing

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اونچه که در ایران با عنوان بازاریابی شبکه‌های اجتماعی یا همون smm شناخته شده در اصل بهینه سازی شبکه‌های اجتماعی (smo) هست؛ چرا که به دلیل تحریم‌ها استفاده از سرویس تبلیغات اینستاگرام مثل فیسبوک ادز، لینکدین ادز و… امکان پذیر نیست و شما صرفا می‌تونید با اقداماتی مثل تولید محتوا، بهینه سازی هشتگ‌ها و اکسپلورر اینستاگرام و… پیج مربوطه رو در راستای افزایش engagement صفحه و جذب مخاطب بیشتر بهینه سازی کنید.

sem

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتورهای جستجو در ایران بیشتر تحت عنوان گوگل ادز شناخته شده. نحوه عملکرد این شاخه از دیجیتال ما