مشاوره سئو

الیاس علی‌پور کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی

مشاور سئو

مشاور سئو کیست؟

مشاور سئو شخصی هست که به شما در روند بهبود رتبه سایتتون کمک می‌کنه. این شخص با توجه به دانش و تجربه‌ای که داره، برای کسب و کار شما استراتژی می‌چینه و راهکارهایی‌ رو پیشنهاد میده که اگه به طور کامل بهشون عمل کنید، شاهد ارتقای رتبه سایت‌تون خواهید بود؛ به همین روند میگن مشاوره سئو.

اگه می‌خواید کسب و کار اینترنتی شما پیشرفت کنه، باید از لحظه راه‌اندازی کسب و کارتون یک مشاور سئو همراه شما باشه. مشاور سئو باید برای کلمات کلیدی پولسازی که قراره روشون کار بشه برنامه ریزی کنه و شما رو در شیوه دسته بندی محتوا و چیدن استراتژی راهنمایی کنه. در واقع این شخص مهره اصلی پیشرفت کسب و کار شماست و اگه طبق راهنمایی‌های اون پیش نرید، احتمال سقوط کسب و کارتون افزایش پیدا می‌کنه.

خدمات مشاور سئو کسب و کارهای آنلاین

قبل از استخدام مشاور سئو برای کسب و کارتون، باید بدونید یک مشاور سئو حرفه‌ای دقیقا چه خدماتی به شما ارائه میده و شما بابت دریافت چه چیزی قراره هزینه می‌کنید.

1

مشاوره تدوین استراتژی سئو

سئو سایت بدون استراتژی، مثل پا گذاشتن توی یک جنگل بزرگ و مرموز بدون نقشه راهنماست؛ دستاوردی جز گم کردن مسیر اصلی و دور شدن از مقصد برای شما نداره. یک مشاور سئو کاربلد، دست راست شما برای تدوین استراتژی سئو خواهد بود و بهتون کمک می‌کنه یک استراتژی بی‌نقص و تر و تمیز برای سئوی سایت‌تون طراحی کنید.

2

مشاوره سئو on page

تا زمانی که سئوی داخلی سایت شما سر پا و روی فرم نباشه، انتظار کسب نتایج درخشان و رتبه‌های برتر در گوگل رو نداشته باشید؛ در این راستا من و امثال من (مشاورین سئو) بهتون کمک می‌کنیم سایت‌تون رو از نظر معیارهای سئوی داخلی بهینه سازی کنید و یک قدم بزرگ در راستای رسوندن سایت به جایگاه‌ برتر گوگل بردارید.

3

مشاوره سئو off page

سئو خارجی (off page) به کلیه فعالیت‌های سئویی گفته میشه که خارج از سایت شما انجام میشن؛ مثل لینک سازی خارجی، خرید بک لینک، تولید و انتشار رپورتاژ آگهی، ثبت سایت در موتورهای جستجو و…؛ انجام این اقدامات بدون راهنمایی‌های یک مشاور سئو، ممکنه خیلی گرون‌تر از چیزی که واقعا هست براتون تموم بشه.

4

مشاوره سئو تکنیکال

از جمله وظایف و خدمات مشاورین سئو ارائه راهکارهایی برای رفع مشکلات و خطاهای به وجود اومده در ساختار فنی سایته که توی سرچ کنسول گزارش میشه. اصلاح مشکلات فنی و ساختاری سایت قطعا یک قدم مثبت در جهت رسوندن سایت به رتبه‌های برتر در گوگله.

5

مشاوره انتخاب کلمات کلیدی هدف

بعد از کیبورد پلنینگ شما باید تعداد محدودی کیورد رو تحت عنوان کلمات کلیدی هدف کسب و کارتون انتخاب کنید. قطعا انتخاب از بین تعداد انبوهی کیورد کار آسونی نیست؛ توی این وضعیت مشاور سئو وارد بازی میشه و با یک مشاوره حساب شده برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب، تمام سختی راه رو برای شما آسون می‌کنه.

6

مشاوره انتشار رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی یکی از اقدامات سئو خارجی هست که اگر به موقع برید سراغش و جای درستی منتشرش کنید، تاثیر چشمگیری روی جایگاه سایت شما در صفحه نتایج خواهد گذاشت؛ اما کی زمان درست انتشار رپورتاژ آگهی رو تعیین می‌کنه؟ رپورتاژ آگهی طبق چه اصولی و با چه ساختاری باید نوشته و کجا باید منتشر بشه؟ پاسخ تمامی این سوالات توی جیب مشاور سئوی سایت شماست. مشاور سئو زمان، اصول و رسانه مناسب برای انتشار رپورتاژ آگهی رو برای شما تعیین می‌کنه.

الیاس علی‌پور هستم، مجری و مشاور سئو

کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی

از سال 95 فعالیتم در حوزه دیجیتال مارکتینگ و سئوی سایت رو شروع کردم و مشاور و مدیر سئوی پروژه‌های متعددی بودم. کمیت و کیفیت پیشرفتم در سئو به اندازه‌ای خوب بود که در حال حاضر کسب و کار حرفه‌ای خودم رو در زمینه بازاریابی دیجیتال و سئوی تخصصی سایت راه انداختم.

اگه نیازمند دریافت مشاوره سئو برای کسب و کار آنلاین‌تون هستید و کلی سوال بی جواب دارید، من اینجام تا کمک‌تون کنم.

اگه دنبال رتبه 1 گوگلی و به مشاوره سئو نیاز داری

یک جلسه تلفنی رایگان 15 دقیقه‌ای، مهمونِ من باش.

وظایف یک مشاور SEO در جلسه مشاوره سئو چیه؟

چه انتظاراتی باید از مشاور seo کسب و کارتون داشته باشید و وظایف این شخص توی سازمان شما چیه؟

آنالیز و تعیین استراتژی

یک مشاور سئو باید قبل از هرکاری رقبای کسب و کار هدف رو آنالیز و کلمات کلیدی کسب و کار رو مشخص کنه؛ به بیان ساده یک استراتژی سئو تر و تمیز برای سایت بچینه. گاهی هم برای ارائه ایده کسب و کار، مشاور seo وارد عمل میشه و پیشنهادهایی رو در اختیار صاحب کسب و کار میذاره. 

تیم سازی

یک مشاوره سئو در فرایند تیم سازی کسب و کار شما توی دو زمینه سئو و محتوا نقش مستقیم داره. اون بهتون کمک می‌کنه تصمیم بگیرید یک تیم اختصاصی برای این دو حوزه توی سازمان‌تون بسازید یا اینکه بهتره تسک‌هاش رو به تیم‌های حرفه‌ای غیرخودی برون سپاری کنید. اگه تصمیم به تیم سازی داخلی بگیرید، مشاور سئو در مسیر استخدام بهترین افراد و ساخت یک تیم درجه یک همراه‌تون خواهد بود؛ در غیر اینصورت یک تیم سئو و محتوا متخصص و مجرب رو براتون پیدا می‌کنه تا کارهای مربوط به وب سایت‌تون رو با خیال راحت به اون تیم بسپارید.

مدیریت بودجه

یکی از وظایف مهم مشاور seo، مدیریت بودجه‌ای هست که شما برای سئوی سایت‌تون اختصاص دادید. توی این زمینه مشاور سئو در جایگاه یک مدیر مالی جلوه پیدا می‌کنه و ضمن تقسیم بندی این بودجه، مشخص می‌کنه هر قسمت دقیقا باید کجا خرج بشه. خرید رپورتاژ و بک لینک، تیم سازی و به خدمت گرفتن نیرو، خرید هاست و… تنها گوشه چشمی از بخش‌هایی هست که نیاز به هزینه و تخصیص بودجه داره و این کار وظیفه مشاور بهینه سازی سایت (seo) کسب و کار شماست.

نظارت بر عملکرد سئوکاران و ارائه پیشنهادات

مشاور seo روی تمامی مراحل سئوی سایت مثل تولید محتوا و لینک سازی‌های داخلی و خارجی مدیریت داره.

بعد از ایندکس شدن سایت برای گوگل، مشاور سئو باید بتونه داده‌های سایت رو آنالیز کنه، نقطه ضعف‌های سئو سایت رو شناسایی کنه و راهکارهایی برای بهتر شدن رتبه ارائه بده. اون باید با استفاده هوشمندانه از متدهای سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری جایگاه سایت شما رو به رتبه‌های برتر گوگل برسونه؛ یعنی سایت شما در لیست 10 لینک ابتدایی گوگل در صفحه اول نتایج جستجو کلمه کلیدی قرار بگیره. بعد از کسب رنک برتر، مشاور بهینه سازی سایت باید روی ایمپرشن و ctr نظارت کنه تا آمار سایت دچار افت و ریزش نشه.

چه زمانی به مشاور سئو حرفه‌ای نیاز داریم؟

اگر جزو یکی از دسته‌های زیر هستید؛ پس شما به یک مشاور سئو کسب و کار احتیاج دارید:

 در تمام این حالات بالا شما به یک مشاور سئو نیاز دارید. مشاور seo فردی هست که اگر درست انتخابش کنید توانایی این رو داره کسب و کار شما رو از فرش به عرش برسونه و سود قابل توجهی رو نصیب شما کنه؛ پس اگر جزو یکی از دسته‌های بالا هستید اصلا فکر نکنید که می‌تونید از زیر مسئولیت استخدام یک چنین شخصی در تیم‌تون شونه خالی کنید؛ چون در نهایت اونی که ضرر می‌کنه فقط و فقط خودتون هستید.